← НАЗАД НА БОЗА

Домашен пилинг за ефикасно отстранување на стриите

Домашен пилинг за ефикасно отстранување на стриите
770 Читања

Со овој домашно подготвен пилинг би можеле во целост да ги отстраните стриите. За негова подготовка ќе ви биде потребно 250гр шеќер, 250гр сол и ½ лажиче кокосово масло. Измешајте ги состојките и откако ќе се истуширате, втривајте од подготвениот пилинг на проблематичните места на кожата. Пожелно е да ја правите масажата околу 10 минути. Потоа исплакнете и нанесете навлажнувачки лосион или само од растителното масло кое се содржи во смесата.

За еден месец, ако систематично ја извршувате оваа процедура, можете во целост да ги отстраните стриите.

Скраб за заличаване на стрии

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk