Здраво тело

Едноставен лек против воспаление на грлото, ангина…

Сеуште трае сезоната на настинки и грип, па еве еден многу едноставен рецепт…

Потребни состојки:

*1 цвекло

*оцет

Подготовка:

Цвеклото исчистете го и ситно изрендајте го. На 250гр цвекло додадете 1 лажица алкохолен оцет. Оставете да отстои 15 минути па исцедете го низ цедилка. Цвеклото фрлете го со сокот правете гаргара на секои 2-3 часа.

Бидете здрави!

 

 

Напиши коментар