Мојата кујна

Едноставна, вкусна и не е потребно да се пече!

Многу вкусна, но и многу едноставна за подготовка – Lady Di тортата ќе стане ваш фаворит веднаш штом ќе ја пробате. Не е потребно да се пече, а само за половина час ќе имате супер десерт.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 7,5дцл млеко

* 3 пудинга од ванила

* 350гр шеќер

* 1 путер

* 300гр бисквити

* 300гр мелени ореви/лешници/кокос

* 4-5 банани

* 500мл крем за шлаг

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Соединете ги пудинзите со шеќерот и сварете ги во млекото. Откако ќе се изладат додадете го путерот и искршените бисквити. Додадете ги и бананите исецкани на парчиња и по избор 300гр ореви/лешници или кокос. Состојките добро соединете ги. Ставете ги на некоја подлога и формирајте облик. Украсете ја тортата со шлаг.

Напиши коментар