Мода

Елеганцијата на Michael Kors за пролет/лето 2014.

Америчкиот дизајнер Michael Kors, ја претстави кампањата за новата, пролет/лето 2014 колекција, која како што сме навикнати од овој популарен дизајнер изобилува со луксуз и гламур.

Simon Nessman и Karmen Pedaru изгледаат одлично во едноставните и елегантни парчиња, како белите кошули, широките панталони со кожени детали како што се чантите.

 

Напиши коментар