Мода

Elie Saab со колекција есен/зима 2014

На трети март во Париз се оддржа модната недела за есен/зима 2014.

Таму, покрај Луис Витон, Фалентино, Херера, Версаче, се појави и познатиот креатор Ели Саб.

Мрачна, мистична и во загасени тонови е тоа што ја отслика ревијата.

saab-12  saab-01 saab-02 saab-03 saab-04 saab-05 saab-06 saab-07 saab-08 saab-09 saab-10 saab-11

Напиши коментар