Убавина

Еве како сами да направите совршено омбре? (Видео)

Зошто да се одлучите за овој стил? Пред се, ако сакате да бидете во тренд, тогаш оваа фризура е најмодерна.

Доколку се одлучите за оваа фризура, нема да има потреба да оставите многу пари во фризерскиот салон. Прва опција се фарбите за коса дизајнирани специјално за омбре фризурата кои можете да ги пронајдете во сите продавници за козметика.

Втора опција е самите да купите два сакани нијанси и да ја замолите вашата пријателка да ве исфарба. Погледнете како изгледа постапката за правење на омбре фризурата…

Напиши коментар