Мода

H&M колекција за пролет/лето 2014.

Еден од најпознатите high street брендови неодмана ја претстави својата пролетна колекција.

Со цел малку да ве развеселиме и да ја разбиеме оваа монотонија, ви ја претставуваме пролетната колекција и модните трендови за пролет . Започнуваме со претставување на пролетната колекција од најпознатиот шведски high-street бренд. Станува збор за H&M.

Колекцијата на H&М ja карактеризираат ретро парчиња со богати принтови, весели бои и хоризонтални пруги. Освен тоа како клучни парчиња се истакнуваат црно-белите комбинации, романтичните блузи и здолништа, женствените сакоа и панталони во ретро стил.

Во продолжение можете да го погледнете lookbook-от на H&M за пролет/лето 2014.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1011

 

Напиши коментар