Убавина

Како да го запрете стареењето и да го подмладите целиот организам. Еликсир на младоста за жени

Постојат различни методи за подмалдување на жените, а за кои не се потребни скапи хирушки интервенции. Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички процедури. Неопходно е да се комбинираат различни методи на подмладување кои даваат неверојатни резултати. Сигурно сте забележале дека постојат единствени жени кои изгледаат 10, 15 години помлади, а не биле изложени на скапи естетски операции.

Една од нив ја откри тајната на својот еликсир на младоста.

Рецепт за подмладување на организмот

* 100мл ленено масло

* 2 средни лимони

* 1 голема главица лук

* 0,5кг мед

Исчистениот лук, 1 неизлупен лимон и 1 лимон без кора се мелат во машина за мелење месо или се ситнат во блендер.

Измелената смеса се меша со медот, се додава маслото и повторно се убаво се меша.

Смесата се чува во фрижидер во затворена стаклена тегла.

Се конзумира три пати дневно по 1 лажица половина час пред јадење.

 

Напиши коментар