ШоуБиз

Како гром од ведро небо: Се разведуваат Марко Јариќ и Адријана Лима?!

Преубавата Бразилка, според германското списание Интервју, наводно сака суска разделба од српскиот кошаркарски ас. Вчера со брзина на светлината се рашири веста дека Адријана побарала развод од Марко, а сензацијата дополнително е потпалена со гласините дека таа во последно време ево прегратките на рок ѕвездата Лени Кравиц.

Се покрена лавина по објавувањето на сижето на разговорот на Лима со новинарот од германското списание Интервју, кој на киосците ќе искочи во текот на април. Иако ништо не може да се заклучи од насловот “Тајните на Адријана”, што е алузија на модната куќа “Викторија Сикрет”, која српската снаа го рекламира заедно со останатите “Ангели”, порталите на сите јазици побрзаа да бидат ексклузивни и да го најават нејзинот признавање за разделувањето со Јариќ.

adriana-JARIC

Вчера немаше никакви коментари од страна на парот, освен тоа што манекенката преку Твитер и се заблагодари на новинарската екипата на Интервју за одличната насловна страница и убавиот разговор кој го воделе.

Парот Јариќ е во брак од Св.Трифун 2009 година, кога се се заколнаа на верност во Џексон Хол во Вајоминг. Во мај истата година Адријана стана државјанка на србија. Првата ќеркаа, Валентина, ја добија на 15 ноември, а на 12 октомври, на свет дојде и другата ќерка, Сиена.

Напиши коментар