ШоуБиз

Кејт Винслет: Леонардо Дикаприо е љубовта на мојот живот!

Ако кажам поинаку, Леонардо немаше да ме пушти дури ни да преспијам кај него, а таму и живеам – низ смеење рече глумицата.

Холивудската ѕвезда Кејт Винслет својот колега Леонардо Дикаприо го нарече „љубов на својот живот“, иако е пред брак со музичарот Нед Рокенрол, со кој и има син.

Глумицата на конференција по повод новиот филм “Divergent”, одговараше на прашања на новинарите, а едно од нив е кој лик и е подраг тео од новиот филм или Џек од Титаник. На тоа глумицата во недвоумење одговори дека неможе да го разочара Лео затоа што веднаш ќе и се налути.

Кејт и Дикраприо во 2008 повторно имаа заедничка улога во ист филм  “Revolutionary Road”, но публиката ќе ги памти по улогите Руж и Џек во филмот за легендарниот и несреќен брод.

Напиши коментар