← НАЗАД НА БОЗА

Крцкави и вкусни: Направете домашни пилешки стапчиња

Крцкави и вкусни: Направете домашни пилешки стапчиња
767 Читања

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 250гр бело пилешко месо

* 2 јајца

* брашно

* сусам

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Пилешкото исечете го на стапчиња. Посолете го, извалкајте го во брашно, па во изматените јајца и на крајот во сусамот. Пржете во загреано масло.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk