Мојата кујна

Крем салата од урда

Направете вкусна салата за доручек или комбинирајте ја со тако чипс. Потребно време за подготовка е околу 15на минути.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:
  • 1000 грама Урда
  • малку   Сол
  • 250 грама Маргарин
  • 2 чешниња Лук
  • малку   Бел бибер
  • 200 грама Кисела павлака

 

 ПОДГОТОВКА:

Пенесто изматете го маргаринот и додадете ја урдата. Продолжете го матењето па вмешајте ја киселата павлака.  Проверете го вкусот па зачинете со сол. црн пипер и лук.

Напиши коментар