← НАЗАД НА БОЗА

Лековито масло за паркинсонова болест и остеоартроза

Лековито масло за паркинсонова болест и остеоартроза
742 Читања

Овој рецепт го објави Клара Дароњина, прочуена руска треварка, на руската телевизија во емисија за народно и природно лекување со билки.

РЕЦЕПТ:

Земете свежо пржено кафе и помешајте го со иста количина сончогледово масло. Мешавината од кафе и масло ставете ги во стаклена тегла. Добро затворената тегла оставете ја да отстои 3 недели на сонце.

Со ова масло се масираат вратните прешлени на лицето заболено од Паркинсова болест. Третманот е секојдневен, во текот на 40 дена.

Клара Дароњина вели:

Благодарејќи на масажата со ова масло исчезнуваат дури и остеофитите (коскено-рскавични израстоци), кои кај повозрасните лица предизвикуваат вртоглавици.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk