Мојата кујна

Летна фитнес салата

Полна со витамнини и минерали, вкусна, ефтина и брзо се прави. Што повеќе може да посакате?

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 поголема краставица

* 1 млад кромид

* 1 домат

* 2 моркови

* неколку маслинки

* 1 пиперка

* малку сок од лимон

* малку маслиново масло

* малку свеж босилек

* сол

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Зеленчукот добро измиете го, излупете го и исецкајте го на коцки. Ставете го во голема стаклена чинија и измешајте. Зачинете и оставете ја фрижидер да се излади пред послужување.

Пријатно!

Напиши коментар