Bridal

Летна колекција на венчаници од Matthew Christopher

За да ја изберете совршената венчаница, треба да обрнете посебно внимание на неколку работи. Како еднен од главните фактори е сезоната и местото на венчавката. Летото овозможува повеќе избор на бои за венчаницата, но сепак белата боја останува класика. Токму на неа се темели и модната марка Matthew Cristopher, претставувајќи ни една одлична романтична и женствена колекција. Воздушните ткаенини од кој се направени најубавите фустани создаваат чувство на слобода и сензуалност.

Мистериозна, секси, ретро или романтична – следете го својот стил во изборот на венчаницата. Фрлете еден поглед на моделите од пролетно-летната колекција на Matthew Christopher и проценете која  најмногу ви се допаѓа:

 

Напиши коментар