Дестинации

Луксузен “детокс” ресорт во Тајланд

Инспириран од светлите и смирувачки бои на Мароко, Absolute Sanctuary е популарен ресорт за јога  и детоксикација на тропскиот остров Ко Самуи на Тајланд.

Овој спа-ресорт неодамна реновиран, е декориран со марокански плочки и мотиви. Собите се инспирирани од мароканската архитектура со поглед на море или на базен и прекрасно уредени приватни тераси. Лоциран на брдо, овој луксузен ресорт има фантастичен поглед на тајландскиот залив.

Луксузниот ресорт поседува и “Љубовна кујна”, што ви дава можност да уживање во здрава и вкусна кујна, која содржи вегетаријански оброци. Храната која се служи овде е органска, и се одгледува локално и сезонски. Во склоп на ресортот постои и бар за здрави напитоци, фантастичен базен, огромен простор за одмор и сончање. Тропската околина е совршена за уживање во масажи, особено во јануари и февруари, кога остатокот од светот е обоен во сива боја.

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

LUKSUZNI DETOX RESORT NA TAJLANDU

Напиши коментар