ШоуБиз

Марија Шерифовиќ направи торта за своето куче

Пеачката Марија Шерифовиш се грижи многу за своето куче Ајда, така што за нејзиниот роденден направила дури и овошна торта со свеќички.

Марија на својот твитер профил објавила фотографија со кучето кое  со машна стрпливо чека да се почасти од својата роденденска торта.

„Happy Birthday My Dear Ayda!!! Happy Birthday too you!!!“ – напиша Марија Шерифовиќ под својата слика.

marija-serifovic-pas-tviter-1390400973-432397

Напиши коментар