Мода

Модерни жолти предлози

Хит бојата за пролет/лето 2014. е дефинитивно жолтата!

Позитивна, секојдневна, младешка, разиграна – се главните карактеристики на бојата која најмногу од се не потсетува на лето и буди позитивни емоции. Неправедно запоставена, жолтата боја конечно се појави на големата сцена во модниот свет. А high-street продавниците се потрудија да ни понудат одличен избор на жолти парчиња на своите полици. Ние ги издвоивме, според нас најубавите парчиња!

 

 

Напиши коментар