← НАЗАД НА БОЗА

Можно ли е? Пијалок кој топи по еден килограм само еден час по конзумирањето!

Можно ли е? Пијалок кој топи по еден килограм само еден час по конзумирањето!
4085 Читања

За оаа цел ви е неопходна вода. Земете некој сад, по можност длабок, во него ставете краставици исечени на кругови, а потоа и парчиња од свеж лимон заедно со кората. Ставете 12 листови од нане и изрендан корен од ѓумбир, околу 1 лажичка. На крајот врз сето тоа се додаваат 8 чаши вода. Измешајте добро и смесата ставете ја во фрижидер да отстои во текот на ноќта.

Следниот ден можете да пиете од пијалокот, на гладно, за да има поголемо влијание на организмот. Потоа почекајте еден час до појадокот, за да може да има ефект.

Резултатите се неверојатни. Уште во првиот час ќе се почувствувате за околу еден килограм полесни.

Пијалокот може да се конзумира до два пати дневно. Нема да му наштети на организмот, напротив – ќе го направи по здрав и ќе го подобри имунитеот.

Пробајте и вие!

Еден коментар → “Можно ли е? Пијалок кој топи по еден килограм само еден час по конзумирањето!”

  1. […] Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Боза. […]

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk