Мојата кујна

Најбрзите бомбици со јаболка и кокос

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1кг јаболка

* ½кг шеќер

* 1 пакетче цимет во прав

* 350-400гр мелени бисквити

* 1 пакетче кокосово брашно

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Излупете ги јаболката, исечете ги на кришки и сварете ги заедно со шеќерот, без вода.

Додадете ги мелените бисквити и циметот.

Направете бомбици и валкајте ги во кокосот.

Напиши коментар