Мода

Најдобриот маникир од црвениот килим

На 68-то доделување на Оскарите најголемото внимание, секако беше фокусирано на гламурозните фустани. По критиките и пофалбите на сметка на модниот избор, со еднакво внимание беа анализирани и beauty изданијата на славните дами. Покрај шминката и фризурата, неизбежен беше и маникирот, а оваа година на црвениот килим можевеме да видиме доста убави класични изданија.

Nude маникирот и оној во розе и црнобели тонови  беа најчестиот избор, но некои дами сепак се одлучија  за малку повпечатливи нокти.

Некои од најубавите маникири можете да ги погледнете во галеријата.

 

Напиши коментар