Селфи фотографиите на познатите личности одамна се во тренд. Прво припадниците на светскиот шоубизнис се обидуваа да се прикажат во најдобро издание на фотографиите, а потоа решија да ја отстранат шминката. Природното секогаш изгледа најдобро.

Beyonce

Бијонсе сподели фотографија како изгледа нејзиното утринско будење

 

Gwynet paltrow

Гвинет Палтроу е непрепознатлива без шминка

 

majli

Мајли Сајрус на сцената има далеку пошокантни изданија од ова

 

adele

Адел не не изненадува, таа никогаш не е за стандардните големини

 

Rijana

Ријана изгледа супер иако е ненашминкана

 

Lupita Njong

Лупита е за ова ненашминкано селфи, морала да позира

 

rita ora

Рита Ора со недостаток на шминка ја тргнала и насмевката

 

rouzi hangtington

Манекенката Роузи Хантингтон секогаш е убава, па дури и во ова издание

 

bar rafaeli

Бар Рафаели е природно убава, па може да си дозволи вакви фотографии

Напиши коментар