Мода

Накит од необработен дијамант

Куќата Saqqara ја претстави својата колекција на накит за пролет-лето 2014. Она што ја прави специфична е заштитното лице, Украинката Ала Костромичова, а уште повеќе фактот дека колекцијата е создадена од необработени дијаманти.

Темнокосата убавица во едноставен амбиент позира со ѓердани, обетки и простени. Фотографиите дишат со остран елеганција, едноставност, и секако гламурозност.

Погледнете:

nakit-2-650x433 nakit-3-477x650 nakit-4-453x650 nakit-5-449x650  nakit-7-433x650 nakit-8-433x650 nakit-9-433x650 nakit-10-433x650 nakit-11-433x650

Напиши коментар