Убавина

Намалете 5 килограми за 2 недели! Гарантирано!

Колку пати до сега сте си ветиле себеси дека ќе мора да се ставите на диета?

Но тоа скоро секогаш изгледа невозможна мисија… чоколада, цигари, мрсна храна и само што се почнале сиот труд паѓа во вода.

Сте пробале различни видови диета, но ниедна од нив не ги дала саканите резултати. Според многумина диетата се состои од одбир на храна која треба да се консумира одредено време за да се видат првите резултати… но не е се така розево.

Никој не Ви кажал дека проблемот не е во храната туку во одредени правила !!!

Кои се тие ???

Наутро до 11:30 јадете само овошје.

За ручек секогаш јадете чинија супа и порција салата.

Не јадете јаглехидрати по 18 часот ( компир, соја, грав …).

За вечера јадете најмалку 3 врсти на овошје или зеленчук.

Јадете на секои 2 до 3 часа по малку ( 150 грама храна богата со растителни влакна ).

Избегнувајте бели јагрехидрати ( леб, шпагети, макарони ).

Барем половина час од денот бидете активни ( најубаво наутро да направите неколку вежби ).

Пијте вода на секој час, така ќе го забрзате метаболизмот.

Држете се до овие правила и загарантирано Вашиот сон за витка става ќе биде реалност!!!

Напиши коментар