← НАЗАД НА БОЗА

Направете сами: Модерни сандали за 5 минути

Направете сами: Модерни сандали за 5 минути
575 Читања

Летото е вистинско време за сандали. Бидете забележани на улица по вашите шик гладијатор сандали од марами. Освен креативноста, потребни ви се три работи за да ги направите вашите уникатни сандали.

За почеток, потребни ви се еден пар стари износени апостолки, а доколку ги немате, купете неко ефтини и едноставни. Потоа, земете некоја шарена летна марама, или еднобојна, по ваш вкус. Нека биде малку подолга за да може да ја обвиткате околу зглобовите. И секако, ножички.

Постапката е многу едноставна, а чекорите се опишани во видеото.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk