Мојата кујна

Направи вкусно топло чоколадо со кафе!

Потребно:

  • 1   лажичка шеќер
  • 30 грама чоколадо
  • малку  цимет
  • 15 грама кафе
  • 30 грама блага павлака

 

Подготовка:

Се вари како црно кафе со шеќер, се додава растопена чоколада. 

Кога кафето ќе олади се распоредува во поголеми порцелански чаши, секоја се украсува со павлака и се посипува со малку цимет.

Напиши коментар