Здраво тело

Народен лек за проширени вени

Ви претставуваме три ефективни методи на руската народна медицина, за лекување на проширени вени.

Масло од лук

Навечер намачкајте ги нозете, на местата, каде што се појавиле проширени вени, со масло од лук.

Јаболков оцет

Натопете памук со јаболков оцет и внимателно поставете го на проблематичните места.

Лекувањето треба да се прави минимум два пати на ден – наутро и навечер. По еден месец, резултатите ќе бидат видливи.

Чај од коприва

Земете една лажица свежи листови од коприва и полеете ги со 200мл вода. Варете на тивок оган се додека водата не зоврие. Изладете го чајот, исцедете го и пијте три пати на ден пред јадење. Ова лекување треба да трае најмалку шест месеци.

Напиши коментар