ШоуБиз

Ни ѕвездите не се совршени: Џенифер Анистон го прошета целулитот

Пред неколку месеци, на снимањето на филмот “Squirrels To The Nutsith” во Њујорк, папараците во чекор ја пратела Џенифер Анистон. За време на една прошетка во кратко шорцеви дека и таа како и многумина други жени има проблем со целулитот.

Но, и покрај целулитот актерката одеше самоуверено. Џенифер Анистон важи за апсолутно омилена актерка и тоа помеѓу женската публика. Без разлика дли ќе ја смени фризурата и ќе се облече во некоја интересна комбинација, жените со задоволство го следат нејзиниот пример. Колку и совршено да изгледа на црвениот килим, кога ќе се погледне “под површината”, се гледа дека совршенство не постои.

Напиши коментар