Мојата кујна

Њоки со четири видови на сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 500мл слатка павлака

* 70гр пармезан

* 30гр горгонзола

* 70гр маоцарела

* 70гр тврд кашкавал

* 1/2 лажица брашно

* 1кг замрзнатаи њоки

* 2 лажици презла

* малку сецкан магдонос

* сол, бибер

* 2 јајца

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сварете ги њоките според упатството. Во широк, плиток сад, на умерен оган сварете ги павлаката и сирењата и кашакавалот. Мешајте додека не се стопат. Додадете брашно, сол и бибер и тргнете го садот од оган. Измешајте две јајца и додадете малку магдонос. Њоките ставете ги во голем ватростален сад, полиете ги со добиената смеса и ставете малку презла. Печете ги 10 минути во претходно загреана рерна на 200 степени.

 

Напиши коментар