Спорт

Новак за ждрепката: Гледате ли колку сум среќен!

Ѓоковиќ ќе игра во првиот круг против Лукас Лачко, а пред финалето нема да има можност да се сретне со Надал, Федерер, Дел Потро, Мареј..

Денеска беше одлучено дека одбраната на титулата на Србија во Мелбурн започнува против словачкиот Лукас Лачка, а до финалето нема да има можност да се сретне со Рафаел Надал, Роџер Федерер, Енди Мареј, Хуан Мартин дел Потро.

“Можете ли да ме видите како се смеам”, се пошегува српскиот тенисер и додаде:

“Лачко и јас заедно пораснавме. Се познаваме долго време, тој е добар човек. Има силен форхенд и добар сервис, многу е талентиран.”

Ози опен започнува на 13 јануари, а Новак четири пати во кариерата го освои турнирот во Мелбурн.

 

Напиши коментар