← НАЗАД НА БОЗА
Kако да се изгубите 3 килограми при извршување на домашните обврски

Kако да се изгубите 3 килограми при извршување на домашните обврски

Добри вести за домаќинки! Помалку килограми, подобра издржливост и расположение со користење на т.н. "дома дете"! Видете за што станува збор. Тоа не е...

Спорт | Нема коментари

Како најлесно да ги истребите вошките!

Како најлесно да ги истребите вошките!

Распространето е мислењето дека вошките се појавуваат само кај лицата кои не одржуваат хигиена. Но, тоа е само мит. Вошките можат да се појават кај...

Спорт | Нема коментари

Роналдо нема да настапува на мечот помеѓу Борусија и Реал?

Роналдо нема да настапува на мечот помеѓу Борусија и Реал?

„Кристијано секогаш сака да игра, тоа го сакам и јас, но тој е професионалец и најдобро ќе оцени дали е во можност да се појави на теренот. Имаме време да...

Спорт | Нема коментари

Металург и Вардар се со желба дуелите да ги имаат во  СЦ „Борис Трајковски“

Металург и Вардар се со желба дуелите да ги имаат во СЦ „Борис Трајковски“

"Сметаме дека е во заеднички интерес големото Македонско и Балканско дерби, кое веќе прераснува и во Европско да се игра во нормални услови, без...

Спорт | Нема коментари

Баерн со прв пораз сезонава!

Баерн со прв пораз сезонава!

Аугзбург до победата стигна со голот на Молдерс во 31 минута, со што оваа екипа ги реши сите дилеми околу опстанокот. Аугзбург против актуелниот првак ја...

Спорт | Нема коментари

Антиќ двоцифрен, а Атланта победник!

Антиќ двоцифрен, а Атланта победник!

Антиќ беше еден од петмината кошаркари на Атланта кои мечот го завршија со двоцифрен број на поени. Најефикасен со 25 поени беше Џеф Тиг, додека Пол...

Спорт | Нема коментари

Мурињо ќе ги продава сите напаѓачи!

Мурињо ќе ги продава сите напаѓачи!

За да ги реализира посакуваните трансфери, Мурињо нема да има голема финансиска помош од сопственикот Роман Абрамович, туку ќе мора парите да ги...

Спорт | Нема коментари

Атланта поведе на натпреварот против Кливленд

Атланта поведе на натпреварот против Кливленд

Перо Антиќ играше 18 минути на теренот и постигна шест поени, пет скока и една блокада. Мајк Скот со 26 и Џеф Тиг со 20 поени беа најефикасни играчи на...

Спорт | Нема коментари

Роналдо пуштен на домашен одмор!

Роналдо пуштен на домашен одмор!

„Решивме да го одмориме Роналдо. Уморен е и не сакаме да ризикуваме неговата повреда да се влоши. Подобро е  да остане дома и да се подготвува за...

Спорт | Нема коментари

Шокантно: Челзи местеле натпревари!?

Шокантно: Челзи местеле натпревари!?

Грузиецот Мераб Јорданиа, кој бил сопственик на Витесае, за весникот „De Telegraaf", рекол дека Челзи, кој инаку финансиски го поддржува холандскиот клуб, не...

Спорт | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk