← НАЗАД НА БОЗА

Антиќ двоцифрен, а Атланта победник!

Антиќ двоцифрен, а Атланта победник!
609 Читања

Антиќ беше еден од петмината кошаркари на Атланта кои мечот го завршија со двоцифрен број на поени. Најефикасен со 25 поени беше Џеф Тиг, додека Пол Милсап имаше двоен ефект од 17 поени и 11 скокови.

Кошаркарите на Атланта направија голем чекор кон освојување на осмата позиција на Истокот и пласман во плеј офот, откако во Индијанаполис ја декласираа Индијана со 107:88.

Атланта во финишот на сезоната има ефект од 34 победи и 42 порази.

Индијана само ја потврди лошата форма, Пејсерси имаат само три победи на последните 10 натпревари и со скорот од 53 победи и 25 порази тие се наоѓаат на второто место во Источната конференција.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk