← НАЗАД НА БОЗА

Атланта поведе на натпреварот против Кливленд

Атланта поведе на натпреварот против Кливленд
568 Читања

Перо Антиќ играше 18 минути на теренот и постигна шест поени, пет скока и една блокада. Мајк Скот со 26 и Џеф Тиг со 20 поени беа најефикасни играчи на Хокси. Атланта го совлада Кливленд со 117:98, со што ја забележа третата победа на последните десет натпревари. Хокси во лигата имаат 33 победи и 42 порази.

Кливленд го предводеше Бразилецот, Андерсон Варежао со 23 поени.

Њујорк во драматичен натпреваро загуби од Вашингтон со 89:90 и сега на деветтата позиција има два порази повеќе од Атланта (33/44).

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk