Спорт

Оделата на Меси мета за потсмев!

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, од церемонија во церемонија продолжува да ја шокира јавноста со своите смешни одела, а последното во низа е бордо!

Можеби е мајстор во фодбалот, меѓутоа за мода Лионел Меси е очаен. Најдобриот фудбалер на денешницата и член на Барселона, продолжи со започнатиот тренд на доделувањето на Златни топла и Златна копачка да се појавуа во шокантни костими. Оваа година неговото одело беше бордо.

Додека сите останати фудбалери беа во елегантно црно одело, аргентинецот одлучил да биде забележан.

Да ги погледнеме оделата на Меси во последните неколку години.

1 2 3 4 5 6 7

Напиши коментар