← НАЗАД НА БОЗА

Орландо Блум доби ѕвезда на патеката на славните!

Орландо Блум доби ѕвезда на патеката на славните!
1095 Читања

„За момчето кое порасна во Лондон, Холивуд делува како митско место“, рече познатиот глумец.

Британскиот глумец Орландо Блум, ѕвездата од „Пиратите од Карибите“, „Господар на прстените“ и „Хобит“ доби ѕвезда на славните во Холивуд, а на церемонијата која се оддржа по тој повод дошол со синчето Флин.
Глумецот, кој популарноста не ја должи само на филмската кариера, туку и врската со познатата австралиска манекенка Миранда Кер, ја пронајде и откри својата ѕвезда на патот на славните.
Му честитаме на Орландо 🙂
Orlando-Blum2-670x1006

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk