Убавина

Ослабете до 5 кг за само седум дена со брза диета!

Брзите диети се многу популарни бидејќи може да се ослабе и до пет килограми за седум дена.

Брза диета број – 1

Диетата трае пет дена.

Појадок: Секакво овошје освен банани

Ручек: виршла и варени јајца

Алкохол , засладени сокови и млеко се забранети, но е потребно внесување на двe литри течност , вода или подобро незашеќерени чаеви.

Диета не треба да се применува неколку пати по ред без пауза.

Брза диета број – 2

Трае седум дена , и предвидува губење на тежина од 5-6 килограми.

ПРВ ДЕН :

Се јаде само овошје , освен банани. Овошје е дозволено во неограничени количини. Со тоа што најдобар избор е она што го содржи многу вода , како лубеница.

ВТОР ДЕН :

Јадење само зеленчук, кој може да биде свеж , конзервиран или варен, со тоа што треба да се избегнува грашест зеленчук. Зачини се дозволени, но не масло и масти .

ТРЕТ ДЕН :

Се јаде овошје и зеленчук, и подготвена супа: Исецканиот зеленчук полиете го со вода и гответе на висока температура околу 10 минути, а потоа намалете ја топлината и варете додека не омекне. На крајот додадете зачини.

ЧЕТВРТ ДЕН :

Јадете банани (до три на ден), немасно млеко и супа подготвени како за претходниот ден .

ПЕТТИ ДЕН :

Се јаде супа , за еден оброк 200 гр телешко и до шест свежи домати во текот на денот . Телешки стек треба да се готви или вари. Не смее да се пржи во масло.

ШЕСТИ ДЕН :

Со супа, 400 гр телешко денес, и можете да изберете било каков зеленчук.

СЕДМИ ДЕН :

Храната е како за претходниот ден, само заменете го говедското месо со интегрален ориз.

Диетата може да се примеенува неколку циклуси , со тоа што потребно е да прескокнете неколку денови помеѓу двете диети.

Алкохол , засладени сокови и млеко се забранети, но е потребно внесување на двe литри течност , вода или подобро незашеќерени чаеви.

Напиши коментар