ШоуБиз

Патетика: Џастин Бибер го имитира Џејмс Дин!

Младиот пеач позира инспириран од познатата фотографија на глумецот  Џејмс Дин. Сликата стана вирален хит на интернет.

Познато е дека Џастин Бибер сака да изгледа како бунтовник без причина, па сакајќи да привлече внимание ја објавил фотографијата на која позира.

Во бела маица и со цигара во устата и истата поза, не успеа да изгледа шармантно и заводливо како Дин. Џастин само докажа дека е младо недораснато детиште!

Под сликата пишувало: „Моја инспирација беше Џејмс Дин. Не ме прашувајте дали пушам цигари, затоа што одговорот е не!“

 

Dzastin-Biber-Dzejms-Din

 

Напиши коментар