Дестинации

Патувајте во Абу Даби

Слично како и Дубаи, Абу Даби бргу станува ценета и посетена туристичка дестинација…

Голем број на ултра луксузни хотели се отворени со цел да привлечат што поголем број на туристи, а еден кој помеѓу нив се издвојува е Anantara Eastern Mangrovers Hotel & Spa.

Се наоѓа покрај вода и претставува единствена оаза, која на своите гости им нуди совршено искуство. Во овој луксузен хотел се претставени најдобрите елементи на арапскиот дизајн и ориенталниот шарм. Се состои од вкупно 222 соби и апартмани, кои се многу добро опремени, а претставуваат префинет дизајн со неверојатен поглед на лагуната и величествениот град.

Кога станува збор за рестораните , во Anantara Eastern Mangrovers хотелот опциите ви се ширум отворени.Исто така ви препорачуваме да го посетите и самиот град. Абу Даби е едно величествено место со неверојатна архитектура и пространи паркови. А можете да му се восхитувате и од терасата која се наоѓа на кровот на хотелот. Во секој случај, ќе биде тоа искуство кое засекогаш ќе го паметите.

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

ANANTARA EASTERN MANGROVES HOTEL

 

Напиши коментар