Sweet Home

Погледнете го домот на Скандалозната Мајли Сајрус

Мајли Сајрус себе си си обезбеди место за луда забава. Неодамна купи модерна куќа за 3.9 милиони долари.

Интересно е тоа што таа е само на неколку чекори од студиото Волт Дизни од каде што Мајли ја започна својата кариера. Куќата има 5172 метри квадратни и може да се пофали со 5 спални соби и 6 бањи, во потполност обезбедени со најсовремени безбедносни системи.

Градината која ја поседува куќата е импресивна, со прекрасен пејсаж. Секој дел од просторот е приватен и истовремено овозможува прекрасен поглед на околината. Постои и посебна куќа за гости која се наоѓа на другата страна од гаражата.

Во центарот на домот се наоѓа огромна дневна соба со подови од полно дрво клоја преку огромните прозорци овозможува прекрасен поглед на градината. Во градината се наоѓа и базенот како и место за одмор.

Kuća Majli Sajrus slika2

Kuća Majli Sajrus slika3

Kuća Majli Sajrus slika4

Kuća Majli Sajrus slika5

Kuća Majli Sajrus slika6

Kuća Majli Sajrus slika7

Напиши коментар