Sweet Home

Погледнете ја вилата на поп ѕвездата Пинк!

Познатата поп пејачка Пинк веќе долго време се обидува да ја продаде својата вила во Калифорнија…

Првобитната цена на оваа вила е 5 милиони долари, додека сега падна на 3,5 милиони долари, а пејачката дури се обидела да ја изнајмува по цена од 10.000 долари, но без успех.

Оваа вила е изградена во 1946 година, има површина од околу 700 квадратни метри, во кои се сместени четири спални соби и пет бањи. Оваа прекрасна вила во шпански стил има соби за игри, рачно изработена луксузна врата, фоаје на два спрата и камин со импресивен камен оџак. Другите предности кои ја прават оваа вила посебна се инфинити базенот, спа центар скриен зад водопадите и одвоен и целосно опремен дел за скара.

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

VILA POP ZVEZDE PINK

 

Напиши коментар