← НАЗАД НА БОЗА

Потпечени макарони со шунка

Потпечени макарони со шунка
2610 Читања

ПОТРЕБНИ СОТОЈКИ:

* 400 г макарони

* 200 г шунка

* 50 г кашкавал

* малку сол, црн пипер

* 20 г путер (за бешамел)

* 1 лажица брашно

* 30 мл млеко

* малку сол, црн пипер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

1.Во голем сад ја ставаме водата да зоврие.Потоа додаваме  сол и ги ставаме макароните да се варат. Најчесто според упатсвото, бидејќи има различни типови.

2.Додека се варат макароните, ја сечеме шунката на поголеми парчиња и го подготвуваме бешамел сосот.

3.Со тенчерче на оган ставаме путер да се растопи, додаваме брашно. Постојано мешаме и додаваме топло млеко. Зачинуваме со малку сол и црн пипер.

4.Откако макароните ќе се сварат, ги префрламе во намастено тавче за печење, ставаме шунка, изрендан кашкавал и малку зачинуваме. Одозгора истураме од бешамел сосот.

5.Печеме во добро загреана рерна од 15 до 20 минути.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk