Мода

Пролетните модни додатоци на Guess!

Меган Вилијамс и Хедер Даприс се главни модели на уште една Guess модна кампања. Овој пат, се работи за кампањата во која популарниот бренд презентира модни додатоци од колекцијата за пролет 2014 година.

Веќе не воодушевија со фантастичната кампања за Guess гламурозни чевли, секси парчиња од тексас и парчиња од новата колекција Guess by Marciano… но тоа не е причина да не продолжиме да уживаме во пролетната бајка на овој познат американски бренд.

Вооружени со откачени чанти и очила за сонце, во сончевата серија позирале Меган Вилијамс и Хедер Даприс пред објективот на познатото креативно дуо Claudia & Ralf Pülmanns.

Целата кампања ве чека во галеријата фотографии…

 

Напиши коментар