Мојата кујна

Пудинг торта – брза и вкусна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 3 јајца

* 9 лажици шеќер

* 9 лажици млеко

* 9 лажици масло

* 9 лажици брашно

*1 пудинг од чоколадо

* 1 пециво

* 7дл млеко

* 6 лажици шеќер

* 2 пакетчиња шлаг

* 100мл ладна кисела вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Изматете ги јајцата, додадете го млекото, маслото и шеќерот. Измешајте го брашното со  заедно со пецивото и пудингот во прав. Смесата ставете ја во подмачкан плех и печете 20 минути на 200 степени.

Сварете 7дл млеко со 6 лажици шеќер, па посипете го готовиот колач. Премачкајте со со шлаг.

Напиши коментар