Мојата кујна

Рафаело бомбици

Потребни состојки:

  • 200 грама Бисквити
  • 100 грама Кокосово брашно
  • 150 грама Лешник
  • 200 грама Маргарин
  • 100 милилитри Млеко
  • 400 грама Шеќер во прав

Подготовка:

Сите намирници се мешаат и се прават бомбици.
Во секоја од бомбиците се става по еден лешник.
Се валкаат во кокос и се шараат со чоколаден прелив (по желба).

Брз и лесен рецепт. Мноооогу вкусен десерт, а може и да се замрзнува па да се одмрзне по потреба.

Напиши коментар