Art & Crafts

Рецепт за наједноставниот природен лек против подочници

Доколку имате темни подочници ви предлагаме еден едноставен природен лек за нивно отстранување.

Потребно е да земете свежи листови од нане, да ги ставите во блендер и да додадете неколку капки маслиново масло.

Изблендирајте ја оваа комбинација и свежата маса ненесете ја под очите пред спиење во траење од 30 минути.

Постапката применувајте ја неколку дена додека темната боја не почне да исчезнува.

 

Напиши коментар