man fashion

Ремек дело на часовничарите!

Кога говориме за саати, страста према луксузот нема граници.

Француската пеперуга, бреднот на часовници – „Daniel Roth Papillion Voyageur Bulgari“, направен е еден неверојатен уметнички часовник кој во суштина ја претставува елеганцијата и грациозноста.

Овој ексклузивен часовник кој е произведен и направен во Швајцарија е обележан со брендот Булгари, ни претставува бројчаник од антрацит, кафен ремен од алигаторска кожа со 18 каратна тока со розево злато.

На часовникот може да се гледаат две временски зони кои на куќитето се обележани повторно со розево 18 каратно злато. Ова е едно комплексно парче кое може да се нарече луксузно и неверојатно добро ремек дело.

 

luksuz-sat-bulgari-papilon_99 luksuz-sat-bulgari-papilon_1 luksuz-sat-bulgari-papilon_2 luksuz-sat-bulgari-papilon_5

 

Напиши коментар