Мода

Ријана прогласена за модна икона за 2014

Здружението на американски дизајнери (CFDA) ја прогласи Ријана за модна икона за 2014 годинија

Наградата на 26 годишната пеачка ќе и биде врачена на 2 јуни во Њу Јорк во свечена прилика која го организира здружението.

Ова големо признание се доделува на личноста која има најголемо влијание над популацијата  и поп културата низ целиот свет.

Меѓу претходни добитници на наградата се најдоа Лејди Гага, манегенката Иман и Кејт Мос и глумуцата Никол Кидман.

Ријана заедно со Еминем ќе оди на мини турнеа низ Америка. Двајцата уметника соработуваа на последниот албум на Еминем на хитовите: “The Monster” i “Love the Way You Lie”.

Напиши коментар