Убавина

Романтична вечерна шминка (видео)

Нежна, речиси незабележлива, но софистицирана, тоа е шминката, која целосно одговара за една романтична вечера со саканиот.

За да се потенцира природната убавина на лицето нанесете лесна пудра или транспарентна пудра со еден тон посветла од сопствениот боја на кожата. Задржете се на нежни нијанси, еден слој црна маскара и кармин во боја на кожа или розова нијанса.

Погледнете го видеото и ќе дознаете зошто оваа шминка ни е голема слабост!

Напиши коментар