Здраво тело

Руска медицина: Народен лек против зголемен крвен притисок и дебелеење

Доколку сакате на природен начин да се ослободите од вишокот на килограми и зголемениот крвен притисок, испробајте го рецептот на рускиот диетолог др Елена Иванова.

Ситно исецкајте зелени листови од морков и цвекло, сварете ги во малку вода, исцедете ги и измиксајте ги. Смесата ставете ја во тањир за салата, додадете ситно исецкан магдонос и малку зачнини. Изрендајте едно чешне лук и ставете две до три ореви. Се добро измешајте и зачинете со маслиново масло и сок од лимон.

Слатата јадете ја заедно со ручекот, најмалку еден месец. Салатата го елиминира вишокот на вода во организмот, го поттикнува слабеењето и го подобрува метаболизмот.

Напиши коментар