ШоуБиз

Сестрата на Бритни се омажи

Помалата сестра на пејачката Бритни Спирс, Џејми Лин Спирс, се омажи вчера во Њу Орлеанс за нејзиниот вереник Џејмс Вотсон. Џејми и Џејмс се заедно три години, а верени се еден година.

Ова е втор обид за брак на сестрата на Бритни, која во 2008 година го прифати предлогот  на Каси Олдриџ. Сепак, тие двјаца не стигнаа до олтарот, но пак имаат 4-годишна ќерка Мади.

Бритни Спирс и нејзиното момче Дејвид Лукадо фатиле лет од Лос Анџелес до Луизијана на 13 март, за да можат да присуствуваат на среќниот настан.

 

Напиши коментар